شنبه، 2 تیر 1403
پایگاه خبری میار » اجتماعی » جهان » اشراف اطلاعاتی حماس نسبت به «اسرار ارتش اسرائیل»

اشراف اطلاعاتی حماس نسبت به «اسرار ارتش اسرائیل»

0
66
کد خبر: 73024
نیویورک تایمز در گزارشی از «حمله سازماندهی شده و بسیار دقیق حماس علیه اسرائیل» می‌گوید؛ حمله‌ای که حماس براساس آن درک عمیقی از «ضعف اسرائیل» داشته و از اسرار ارتش آن مطلع بوده است.

به گزارش میار ؛ نیویورک تایمز در پیرو گزارش خود نوشته است: حماس با برنامه‌ریزی دقیق و آگاهی فوق‌العاده از اسرار و ضعف‌های اسرائیل، امتداد جبهه اسرائیل با غزه را تحت تاثیر قرار داد و ملتی را که مدت‌ها به برتری ارتش خود ایمان راسخ داشت، در بهت فرو برد.

حماس با استفاده از پهپادهایی برج‌های نظارتی و تجسسی کلیدی را در مرز با غزه تخریب کرد و نقاط کور زیادی را در ارتش اسرائیل برجای گذاشت.

نیویورک تایمز می‌نویسد: اسناد برنامه‌ریزی‌های حماس، ویدئوهای مربوط به حمله و مصاحبه با مقامات امنیتی نشان می‌دهند که حماس درک فوق‌العاده‌ای از نحوه عملیات ارتش اسرائیل، محل استقرار واحدهای خاص و حتی زمان لازم برای رسیدن نیروهای کمکی را داشته است.

«علی برکه» یکی از رهبران حماس طی مصاحبه تلویزیونی گفت: حماس، اسرائیلی‌ها را وادار کرده تا فکر کنند حماس مشغول اداره غزه است اما در این مدت به طور مخفیانه آماده چنین حمله بزرگی شده است.

نیویورک تایمز طبق بررسی ویدئوهایی و مصاحبه با مقامات رژیم صهیونیستی می‌گوید: ۱۰ مرد مسلح در غزه می‌دانستند که چگونه مرکز اطلاعاتی اسرائیل را پیدا و به آن ورود کنند. آن‌ها پس از آنکه وارد اسرائیل شدند با پنج موتورسیکلت که بر روی هر موتور دو نفر نشسته بود، به سمت شرق حرکت کردند. ده مایل جلوتر، از جاده منحرف شدند و به یک پایگاه نظامی رسیدند. آن‌ها با انفجار کوچکی دیوار را تخریب کردند و وارد این پایگاه شدند. ابتدا مطئمن نبودند که به کدام سمت بروند اما یکی از آن‌ها یک نقشه رنگی از این پایگاه را از جیبش خارج کرد و با کمک آن وارد ساختمانی شدند که مملو از سیستم و رایانه بود. این قسمت مرکز اطلاعات نظامی اسرائیل بود.

این روزنامه آمریکایی دو ویدئو را یکی از دوربینی که بر سر یکی از افراد مسلح غزه کار گذاشته شده بود و بعدا کشته شد و دیگری دوربین این پایگاه نظامی رژیم صهیونیستی، بررسی کرده و پس از مصاحبه با مقامات امنیتی این رژیم، چنین روایتی را ثبت کرده است.

حماس آن قدر به اطلاعات رژیم صهیونیستی اشراف کامل داشته که ارتش این رژیم می‌گوید هر موقع که جنگ تمام شود، تحقیق و تفحص خواهد کرد که حماس چگونه توانسته به آسانی دفاعش را در هم بشکند.

در حالی عملیات «طوفان الاقصی» وارد هشتمین روز خود شده که اشغالگران بمباران تمام مناطق نوار غزه را تشدید کرده و پس از درخواست تخلیه مناطق در شمال نوار غزه، درخواست تخلیه بیمارستان‌ها را داده‌اند؛ اقدامی که نشان دهنده فاجعه انسانی و بهداشتی در غزه بوده و بخش بهداشت فلسطین نمی‌تواند آن را تحمل کند.

حملات رژیم صهیونیستی به مناطق پرجمعیت نوار غزه درحالی همچنان ادامه دارد که تعداد قربانیان به حدود ۱۹۰۰ شهید و ۷۶۹۶ مجروح رسیده است. وزارت بهداشت غزه در این باره اعلام کرد که میان شهدا ۶۱۴ کودک و ۳۷۰ زن وجود دارد.
دسته بندی: جهان / سردبیر
تبلیغ

نظر شما

  • نظرات ارسال شده شما، پس از بررسی و تأیید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
نام شما : *
ایمیل شما :*
نظر شما :*
کد امنیتی : *
عکس خوانده نمی‌شود
برای کد جدید روی آن کلیک کنید