پنج شنبه، 4 مرداد 1403
پایگاه خبری میار » اجتماعی » ۱۱۰۰۰ کارگر شاغل در اصناف سیستان و بلوچستان در دوره‌های آموزشی شرکت می کنند

۱۱۰۰۰ کارگر شاغل در اصناف سیستان و بلوچستان در دوره‌های آموزشی شرکت می کنند

0
87
کد خبر: 73013
سرپرست اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان گفت: با همکاری اداره کل صمت و اتاق اصناف، ۱۱۰۰۰ نفر کارگر شاغل در بخش اصناف استان در کارگاه های آموزشی شرکت می کنند.

به گزارش میار ؛ خلیل احمد سلامی اظهار کرد: با توجه به حضور بسیار زیاد کارگران در بخش اصناف، وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی برای نخستین بار در قالب طرح تحولی خود، کمک به ارتقای سلامت روان و ارائه خدمات به کارگرانی که در معرض آسیب های اجتماعی قرار دارند را در دستور کار قرار داده است.

وی افزود: در جامعه کار و تولید مسأله نیروی انسانی اعم از جامعه کارگری و کارفرمایی حائز اهمیت هستند و ارایه خدمات اجتماعی به آنها یکی از اولویت هاست.

سرپرست اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان ادامه داد: در نیمه نخست سال جاری، حدود دو هزار و ۹۰۰ نفر ساعت دوره آموزشی با موضوعات آسیب های اجتماعی از جمله پیشگیری از اعتیاد، سلامت روان، پیشگیری از مصرف الکل، مهارت های زندگی و مهارت های فرزند پروری برای جامعه هدف برگزار شده است.

سلامی گفت: همچنین ۶ دوره آموزشی با حضور یکصد نفر برای مسئولان خانه های بهداشت در محیط های کارگری استان برگزار شده است.

وی اظهار کرد: برگزاری جشنواره امتنان از نخبگان جامعه کار و تولید، یکی دیگر از برنامه های وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی برای حمایت از کارگران خلاقی و مبتکر است که همه ساله در سطوح استانی و ملی انجام می شود. برگزاری رویدادهای فرهنگی ورزشی در ایام مختلف در واحدهای تولیدی نیز از دیگر برنامه ها در جامعه کار و تولید استان است.

سرپرست اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان افزود: در اجرای فریضه "جهاد تبیین"، با حضور علما و روحانیون تشیع و تسنن و اساتید دانشگاه، نشست های تخصصی با محوریت موضوعات روز جامعه از جمله عفاف و حجاب در واحدهای کارگری و همچنین اداره های تعاون، مار و رفاه اجتماعی سطح استان برگزار می شود.

سلامی اضافه کرد: اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان در راستای ترویج فرهنگ اقامه نماز، طی پنج سال اخیر در زمره دستگاه های اجرایی برتر استان قرار داشته است.

وی افزود: احیا و تقویت "فرهنگ کار" در استان با تاکید استاندار امسال به شکل جدی دنبال می شود و بر این اساس، با همکاری آموزش و پرورش و فنی و حرفه ای، بازدیدهای دانش آموزی از واحدهای کارگری انجام می شود.
دسته بندی: اجتماعی / شهری / سردبیر
تبلیغ

نظر شما

  • نظرات ارسال شده شما، پس از بررسی و تأیید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
نام شما : *
ایمیل شما :*
نظر شما :*
کد امنیتی : *
عکس خوانده نمی‌شود
برای کد جدید روی آن کلیک کنید