دوشنبه، 7 اسفند 1402
پایگاه خبری میار » اجتماعی » شهری » شروع ساعت کار ادارات منطقه سیستان با ۲ ساعت تاخیر

شروع ساعت کار ادارات منطقه سیستان با ۲ ساعت تاخیر

0
39
کد خبر: 72676
مدیرکل دفتر مدیریت بحران استانداری سیستان و بلوچستان گفت: ادارات منطقه سیستان با توجه به وزش باد شدید و توفان گرد و خاک فردا دوشنبه ۲ ساعت دیرتر آغاز می شود.

به گزارش میار ؛ مجید محبی روز یکشنبه اظهارکرد: بر اساس اعلام سازمان هواشناسی تا چهارشنبه وزش باد شدید و گردوخاک، دربعضی ساعات طوفان گردوخاک در شمال استان پیش بینی می شود و فردا دوشنبه این شرایط شدیدتر است.

وی گفت: با توجه به شرایط آب و هوایی، فعالیت افراد دارای بیماری زمینه ای و مادران باردار به صورت دورکاری خواهد بود و مدیران ادارات موظف به همکاری با این افراد هستند.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری سیستان و بلوچستان ادامه داد: شهروندان باید در زمان غبار آلود شدن هوا از ترددهای غیر ضروری خودداری کرده و در ترددهای جاده‌ای احتیاط کنند، همچنین از کار در ارتفاع پرهیز و برای کاهش خسارات احتمالی تمهیدات لازم را در نظر بگیرند.

استان پهناور سیستان و بلوچستان در منطقه گرم و خشک واقع شده و به دلیل تاثیرپذیری از سامانه های کم فشار حاره ای، پراکنش زمانی و مکانی بارندگی ها بسیار نامناسب است به طوریکه در برخی اوقات تمامی بارندگی های سالانه یک منطقه و حتی بیش از ۲ برابر آن در کمتر از ۲۴ ساعت نازل شده و سیلاب های سهمگین ایجاد می کنند.

این ویژگی های جغرافیایی و طبیعی سبب شده است که در بسیاری از سال‌ها سوانحی چون خشکسالی و سیل بطور توامان در مناطق مختلف سیستان و بلوچستان رخ دهد.

بخش های شمالی سیستان و بلوچستان به دلیل تاثیرپذیری از پدیده مونسون آسیایی (کم فشار هند) در ماه های گرم سال با وزش بادهای نسبتا شدید ۱۲۰ روزه و طوفان و گرد و خاک روبرو است، همچنین از نظر لرزه خیزی بر اساس تقسیم بندی های انجام شده این استان دارای گسل های فراوان و مهمی است که فعالیت این گسل ها باعث وقوع زمین لرزه های متعدد شده است.

بیش‌از ۲۰ سال از خشکی تالاب بین المللی هامون و خشکسالی سیستان با دربرگیری پنج شهرستان زابل، زهک، هامون، هیرمند و نیمروز می گذرد و این معضل با تغییر اقلیم منطقه به آب و هوایی گرم و خشک و خشن، زندگی را برای مردم از لحاظ اقتصادی و سلامتی دچار مشکل کرده است.
دسته بندی: شهری / سردبیر
تبلیغ

نظر شما

  • نظرات ارسال شده شما، پس از بررسی و تأیید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
نام شما : *
ایمیل شما :*
نظر شما :*
کد امنیتی : *
عکس خوانده نمی‌شود
برای کد جدید روی آن کلیک کنید