پنج شنبه، 4 مرداد 1403
پایگاه خبری میار » اجتماعی » شهری » پیش بینی ردیف اعتباری ویژه‌ای برای انتقال آب با لوله به مزارع کشاورزی سیستان و بلوچستان

پیش بینی ردیف اعتباری ویژه‌ای برای انتقال آب با لوله به مزارع کشاورزی سیستان و بلوچستان

0
51
کد خبر: 72596
معاون آب و خاک وزارت جهاد کشاورزی گفت: با توجه به خشکسالی‌های پیاپی و کمبود نزولات آسمانی در کشور به ویژه استان سیستان و بلوچستان این معاونت با اجرای روش هایی همچون آبیاری نوین و اجرای روش انتقال لوله آب به مزارع کشاورزی در مناطق مورد نیاز به دنبال راهی موثر برای مدیریت بهینه مصرف آب به عنوان ضامنی برای تحول و پیشرفت در بخش کشاورزی است.

به گزارش میار ؛ صفدر نیازی شامگاه دوشنبه در بازدید از طرح‌های بخش کشاورزی شهرستان زرآباد در جنوب سیستان و بلوچستان افزود: اجرای سامانه های آبیاری تحت فشار در مناطق گرمسیری نظیر سیستان و بلوچستان با توجه به محدودیت آب های جاری و کمبود نزولات آسمانی از اولویت های وزارت جهاد کشاورزی است به طوری که با حمایت از این بخش و تقبل ۸۵ درصدی راه اندازی سامانه های آبیاری نوین در مزارع کشاورزی به دنبال بالا رفتن راندمان بخش کشاورزی و افزایش محصول است.

وی ارتقای راندمان آبیاری و ارتقای بهره بری بخش کشاورزی با اجرای طرح انتقال آب به مزارع را از مهمترین وظایف معاون آب و خاک وزارت جهاد کشاورزی عنوان کرد و گفت: رویکرد وزارت جهادکشاورزی توسعه سامانه‌های نوین آبیاری موضعی به دلیل تبخیر کمتر و راندمان و بهره‌وری بالاتر است.

معاون آب و خاک وزارت جهاد کشاورزی گفت: با توجه به نوع بارش های مونسون در سیستان و بلوچستان که در یک بازده زمانی کوتاه شاهد بارندگی شدید هستیم این معاونت ایجاد هوتک ها برای تامین آب مورد نیاز کشاورزی منطقه را در کنار اجرای روش های نوین آبیاری در دستور کار قرار داده است.

نیازی تصریح کرد: همچنین این معاونت به منظور تامین آب مورد نیاز کشاورزان این استان ردیف اعتباری ویژه ای را از محل مولد سازی و بودجه کشور برای انتقال آب با لوله به مزارع کشاورزی این استان پیش بینی کرده است.

وی با اشاره به ظرفیت های بخش کشاورزی زرآباد سیستان و بلوچستان گفت: این منطقه با شرایط اقلیمی مناسب و خاک حاصلخیز از بهترین مناطق مستعد بخش کشاورزی این استان در تولید محصولات گرمسیری به شمار می رود.
دسته بندی: شهری / سردبیر
تبلیغ

نظر شما

  • نظرات ارسال شده شما، پس از بررسی و تأیید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
نام شما : *
ایمیل شما :*
نظر شما :*
کد امنیتی : *
عکس خوانده نمی‌شود
برای کد جدید روی آن کلیک کنید