پنج شنبه، 4 مرداد 1403
پایگاه خبری میار » اجتماعی » شهری » بیش از ۳۵ هزار میلیارد ریال تسهیلات ساخت واحدهای طرح نهضت ملی مسکن پرداخت شد

بیش از ۳۵ هزار میلیارد ریال تسهیلات ساخت واحدهای طرح نهضت ملی مسکن پرداخت شد

0
60
کد خبر: 72588
مدیر شعب بانک مسکن استان سیستان و بلوچستان گفت: ۳۵ هزار و ۷۰۰ میلیارد ریال تسهیلات از محل اعتبارات این بانک از سال ۱۴۰۰ تاکنون برای اجرای هر چه سریعتر طرح نهضت ملی مسکن در استان پرداخت شده است.

به گزارش میار ؛ سیاوش زراعتی با بیان اینکه بانک مسکن پیشرو پرداخت تسهیلات بانکی اجرای طرح نهضت ملی مسکن در سیستان و بلوچستان است، اظهار کرد: ۱۸ هزار و ۷۴۲ واحد مسکونی در دست ساخت طرح نهضت ملی مسکن در این استان برای پرداخت تسهیلات بانکی به این بانک معرفی شده‌اند که تاکنون ۱۰ هزار و ۸۰۰ واحد به مرحله انعقاد رسیده است و مابقی نیز با روند مطلوب در حال انجام است.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه بهترین روش تامین مالی طرح نهضت ملی مسکن، اعطای تسهیلات بانکی‌ است. بانک مسکن به عنوان بانک پیشرو در استان بر خود وظیفه دانسته است تا با پرداخت بیشترین تسهیلات در کمترین زمان به توسعه و پیشرفت این طرح کمک قابل توجهی نماید.

مدیر شعب بانک مسکن استان سیستان و بلوچستان با اشاره به سهم عمده تسهیلات طرح نهضت ملی مسکن در سبد تسهیلات این بانک و ماده یک قانون جهش تولید مسکن (تاکید بر تامین منابع مالی طرح نهضت ملی مسکن)، بیان نمود: در سراسر استان تاکنون بیش از ۱۷۸ تعاونی مسکن، شرکت‌ ساختمانی و گروه‌های چند خانواری در قالب طرح نهضت ملی مسکن به بانک مسکن معرفی شده‌اند که ماحصل آن پیشتازی این استان با پرداخت ۳۵ هزار و ۷۰۰ میلیارد ریال تسهیلات برای اجرای این طرح مهم ملی در کشور است.

زراعتی تاکید کرد: با اقدامات مطلوب صورت گرفته در حال حاضر بانک مسکن استان سیستان و بلوچستان در رده برتر کشور در پرداخت تسهیلات بانکی طرح نهضت ملی مسکن قرار دارد.

مدیر شعب بانک مسکن استان سیستان و بلوچستان خاطر نشان کرد: بر مبنای قانون جهش تولید مسکن، بانک‌ها مکلف شدند تا ۲۰ درصد از تسهیلات خود را به بخش مسکن اختصاص دهند که بانک مسکن استان به عنوان بانک تخصصی این حوزه فراتر از تعهد خود در این زمینه عمل نموده است.
دسته بندی: شهری / سردبیر
تبلیغ

نظر شما

  • نظرات ارسال شده شما، پس از بررسی و تأیید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
نام شما : *
ایمیل شما :*
نظر شما :*
کد امنیتی : *
عکس خوانده نمی‌شود
برای کد جدید روی آن کلیک کنید