پنج شنبه، 4 مرداد 1403
پایگاه خبری میار » اجتماعی » شهری » اتصال ۲ واحد نیروگاهی سد کارون سه به شبکه سراسری

اتصال ۲ واحد نیروگاهی سد کارون سه به شبکه سراسری

0
91
کد خبر: 73398
مدیر عامل شرکت مدیریت تولید و بهره‌برداری سد و نیروگاه کارون ۳ از اتصال واحدهای ۵ و ۶ این نیروگاه پس از بازرسی و تعمیرات سالیانه به شبکه سراسری برق کشور خبر داد.

به گزارش میار ؛ سید حمید صالحی اظهار کرد: به دلیل اهمیت نیروگاه کارون ۳ در شبکه برق کشور، این دو واحد نیروگاهی بر اساس استانداردهای نیروگاه‌های برق آبی و با برنامه‌ریزی مناسب از مدار تولید خارج و بازرسی سالیانه آن‌ها در بازه زمانی مشخص، انجام و مطابق دستورالعمل به شبکه برق کشور متصل شدند.

به نقل از شبکه خبری سازمان آب و برق خوزستان، وی افزود: عملیات فوق در بخش‌های مکانیک، الکتریک، ابزار دقیق و CM و کالیبراسیون انجام شد.

صالحی با اشاره به مهمترین اقداماتی که در برنامه تعمیرات سالیانه این واحدها انجام شد، عنوان کرد: در بخش مکانیک اقداماتی از قبیل کلیه بازرسی‌های سالیانه ژنراتور، توربین، گاورنر، شیر پروانه‌ای، در بخش الکتریک، بازرسی از ژنراتور، سیستم تحریک، ترانس‌های مصرف داخلی، ترانس‌های قدرت، تست‌های الکتریکال ژنراتور، در بخش ابزار دقیق بازرسی از تجهیزات ژنراتور، گاورنر، توربین، شیر پروانه‌ای و در بخش CM، کالیبراسیون بر اساس پایش وضعیت و در بخش‌های ارتعاشات و ترموگرافی بر روی تجهیزات تعمیرات پیشگیرانه انجام شد و در نهایت مطابق برنامه‌ریزی، اتصال واحدهای مذکور به شبکه سراسری صورت گرفت.
دسته بندی: شهری / سردبیر
تبلیغ

نظر شما

  • نظرات ارسال شده شما، پس از بررسی و تأیید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
نام شما : *
ایمیل شما :*
نظر شما :*
کد امنیتی : *
عکس خوانده نمی‌شود
برای کد جدید روی آن کلیک کنید