سه شنبه، 15 اسفند 1402
پایگاه خبری میار » اجتماعی » کسری بودجه سم مهلک برای اقتصاد است

کسری بودجه سم مهلک برای اقتصاد است

0
55
کد خبر: 73392
یک عضو کمیسیون امور داخلی کشور و شوراهای مجلس شورای اسلامی گفت: زمانی که بین منابع و مصارف لایحه بودجه همخوانی وجود نداشته باشد، دولت‌ها مجبور هستند دست به اقدامات عجیب و غریبی بزنند که نتیجه آن ایجاد تورم در جامعه است.

به گزارش میار ؛ ابوالفضل ابوترابی با تاکید بر ضرورت همخوانی بین منابع و مصارف لایحه بودجه ۱۴۰۳، بیان کرد: کسری بودجه همواره یک سم مهلک برای اقتصاد کشور بوده و همه نظامات کشور را برهم می ریزد. معنی کسری بودجه یعنی اینکه هزینه های پیش بینی شده مانند حقوق کارمندان و هزینه های جاری کشور قطعی بوده اما درآمدها احتمالی است.

وی در ادامه اظهار کرد: هزینه های بودجه باید بر اساس درآمدها بسته شود در غیر این صورت کشور با کسری بودجه مواجه خواهد شد. زمانی که هزینه ها در لایحه بودجه قطعی بسته می شود و درآمدها احتمالی است یا به عبارت دیگر بین منابع و مصارف لایحه بودجه همخوانی وجود ندارد، دولت ها مجبور هستند برای جبران این کسری بودجه دست به اقدامات عجیب و غریبی بزنند که نتیجه آن ایجاد تورم در جامعه است.

نماینده مردم نجف آباد در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: معمولا نمایندگان از روی حسن نیت و برای کمک به اقشار آسیب پذیر هزینه هایی را در تبصره ۱۴ بودجه لحاظ می کنند که منابع درآمدی آن نیز نامشخص است که نتیجه آن ممکن است کسری بودجه و ایجاد تورم در جامعه باشد.

ابوترابی در پایان گفت: قطعا مجلس در تصویب لایحه بودجه ۱۴۰۳ تلاش خود را به کار خواهد بست که این اتفاق نیفتاده و بین منابع و مصارف لایحه بودجه همخوانی وجود داشته باشد.
دسته بندی: اجتماعی / سردبیر
تبلیغ

نظر شما

  • نظرات ارسال شده شما، پس از بررسی و تأیید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
نام شما : *
ایمیل شما :*
نظر شما :*
کد امنیتی : *
عکس خوانده نمی‌شود
برای کد جدید روی آن کلیک کنید