پنج شنبه، 4 مرداد 1403
پایگاه خبری میار » اقتصادی » سیستان و بلوچستان ثروت فراوان و ظرفیت‌های بی‌نظیری دارد

سیستان و بلوچستان ثروت فراوان و ظرفیت‌های بی‌نظیری دارد

0
71
کد خبر: 72742
استاندار سیستان و بلوچستان گفت: القاء لفظ محرومیت به استان نادرست است چرا که این منطقه ثروت فراوان و ظرفیت‌های بی‌نظیری دارد که به تنهایی می تواند توسعه اقتصادی را رقم بزند.

به گزارش میار ؛ محمد کرمی شامگاه سه شنبه در نشست با فرمانداران شهرستان های شرقی سیستان و بلوچستان اظهار کرد: یکی از مصادیق جنگ شناختی دشمن این‌ روزها، از بین بردن فرهنگ کار در جامعه است بنابراین باید هوشیار باشیم و این موضوع مهم را در جامعه ترویج دهیم.

وی با بیان اینکه امروز دشمن به دنبال ایجاد یاس و ناامیدی و شکستن اراده هاست چرا که قصد دارد از این راه ما را از توسعه باز دارد، افزود: القاء لفظ محرومیت به سیستان و بلوچستان نادرست است چرا که این منطقه ثروت فراوان و ظرفیت‌های بی‌نظیری دارد.

نماینده عالی دولت در سیستان و بلوچستان با تاکید بر واگذاری مسوولیت‌ به جوانان و دانش آموزان، ادامه داد: باید بر روی نسل جوان برنامه‌ریزی و به این قشر زمین واگذار کنید چرا که این امر موجب افزایش حس مسوولیت پذیری در جوانان می‌شود.

وی با تاکید بر مشارکت مردم در توسعه و اقتصاد سیستان و بلوچستان بیان کرد: باید کارها با مشارکت مردم در این استان انجام شود و فرهنگ مشارکت در منطقه توسعه پیدا کند.

کرمی با اشاره به اهمیت استفاده از ظرفیت مولد سازی دارایی ها ادامه داد: از سرمایه‌گذاران‌ بومی استان ساکن در استان ها و شهرستان‌ های دیگر بخواهید تا در سرزمین خودشان سیستان و بلوچستان سرمایه‌گذاری کنند.

وی خطاب به مدیران سیستان و بلوچستان هشدار داد: به مدیرانی که کم کاری می‌کنند تذکر داده شود و در صورت ادامه کم کاری بلافاصله آنان را برکنار کنید.

استاندار سیستان و بلوچستان با اشاره به ایجاد شهرک‌های گلخانه‌ای در شهرستان گلشن اذعان کرد: در صدور مجوزها به ویژه مجوزهای گلخانه‌ای نباید خللی ایجاد شود.

وی با تاکید بر ایجاد نخلستان‌ها در منطقه افزود: با توجه به ظرفیت‌های منطقه در خصوص ایجاد نخلستان‌ها تلاش کنید همچنین به دنبال اشتغال دائمی در منطقه باشید.

کرمی بیان کرد: سیستان و بلوچستان مردم بسیار خوبی دارد که اگر مسوولان به درستی به وظایف خود عمل و آنان را راهنمایی کنند قطعاً کارها به خوبی به نتیجه خواهد رسید.
دسته بندی: اقتصادی
تبلیغ

نظر شما

  • نظرات ارسال شده شما، پس از بررسی و تأیید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
نام شما : *
ایمیل شما :*
نظر شما :*
کد امنیتی : *
عکس خوانده نمی‌شود
برای کد جدید روی آن کلیک کنید