پنج شنبه، 4 مرداد 1403
پایگاه خبری میار » فرهنگی » انقلاب و دفاع مقدس » رزمندگان دوران دفاع مقدس باید به بیان خاطرات خود بپردازند

رزمندگان دوران دفاع مقدس باید به بیان خاطرات خود بپردازند

0
78
کد خبر: 72714
نماینده ولی‌فقیه در سیستان و بلوچستان گفت: رزمندگان دوران دفاع مقدس، ایثارگران، جانبازان و آزادگان باید به بیان خاطرات خود پرداخته و رمز موفقیت و مقاومت را به جامعه و نسل جدید منتقل کنند.

به گزارش میار ؛ در دیدار جمعه شب برخی از آزادگان با آیت‌الله محامی به بیان خاطرات دوران اسارت خود پرداختند و در ادامه نیز نماینده ولی‌فقیه در سیستان و بلوچستان عنوان کرد: دوران اسارت با رنج و سختی‌های زیادی همراه بود که ما تنها درخصوص آن شنیده‌ایم اما آزادگان سرافراز علاوه بر تجربه حضور در جبهه دفاع از آرمان‌های انقلاب؛ رنج و سختی‌های دوران اسارت را نیز به خوبی لمس کرده‌اند.

امام جمعه زاهدان در واکنش به خاطرات بیان شده توسط آزادگان عنوان کرد: وقتی یک آزاده اهل سنت در برابر درخواست دشمن و توهین به امام خمینی(ره) ایستادگی کرده و با وجود شکنجه‌های مختلف از انجام این کار سر باز می‌زند و یا وقتی یک فرد مسیحی در برابر صحبت دشمن تاب نیاورده و انزجار و نفرت خود را نشان می‌دهد نماد وحدت ملی ماست که همه اقوام و مذاهب پای آرمان‌های انقلاب ایستاده‌اند.

آیت‌الله محامی به طرح یک سوال پرداخت و گفت: چه عاملی باعث شد تا آزادگان سرافراز به عنوان پرچمداران افتخار بتوانند در برابر همه سختی و فشارها مقاومت کنند؟

وی ادامه داد: عواملی که باعث مقاومت آزادگان در آن دوران سخت بود همان چیزی است که می‌تواند ملت ما را مقاوم نگه دارد تا بتوانند در برابر همه هجمه‌ها، محاصره‌ها و تهدیدها سربلند و با افتخار ایستادگی و مقاومت کنند.

نماینده ولی‌فقیه در سیستان و بلوچستان اظهار داشت: اعتقاد، ایمان، غیرت دینی و غیرت ملی رزمندگان و آزادگان سرافراز ویژگی‌هایی است که سبب مقاومت آن‌ها در برابر همه سختی ها بود و این‌ها نسخه درمانگر مشکلات ما در جامعه است.

امام جمعه زاهدان تصریح کرد: رزمندگان دوران دفاع مقدس، ایثارگران، جانبازان و آزادگان باید به بیان خاطرات خود پرداخته و رمز موفقیت و مقاومت را به جامعه و نسل جدید منتقل کنند که در این صورت کسی اتفاقات آن روزها را افسانه نمی‌داند و دل‌های روشن و جان‌های پاک آن را می‌پذیرند.

وی ادامه داد: خانواده شهدا، جانبازان، ایثارگران و آزادگان پرچم‌دار انتقال این فرهنگ به جامعه و نسل جدید هستند.

آیت‌الله محامی گفت: باید قدر جانبازان، ایثارگران و آزادگان را دانست و به ثبت و ضبط خاطرات آن‌ها بپردازیم و در صورت عدم ورود دیگران خود این عزیزان باید احساس مسئولیت کرده و به ضبط خاطرات بپردازند.

امام جمعه زاهدان اضافه کرد: خاطرات این عزیزان یک سرمایه برای رسانه‌ها و دستگاه‌های فرهنگی ماست که باید نهایت استفاده را داشته و به انتشار و انتقال این محتوا در سطح جامعه بپردازند.

نماینده ولی‌فقیه در سیستان و بلوچستان خواستار تکریم بیشتر خانواده شهدا، جانبازان، ایثارگران و آزادگان شد و گفت: امکانات مادی در برابر رشادت‌های صورت گرفته ناچیز است و حداقل کار این است که مردم و نسل جدید ما ارزش رزمندگانی که برای دفاع از کشور به میدان جهاد رفته‌اند را بدانند و این رزمندگان اسطوره و الگوهای زندگی باشند.

وی اظهار داشت: قهرمانان بی شماری در سطح جامعه حضور دورند اما متاسفانه به اندازی کافی معرفی نشده اند و باید نهایت تلاش خود را برای انتقال این فرهنگ در سطح جامعه به کار گیریم. این کار نیازمند برگزاری تجمع رزمندگان در قالب برنامه‌ های مختلف در نقاط مختلف استان نیاز است تا فرهنگ مقاومت به مردم منتقل شود.

تبلیغ

نظر شما

  • نظرات ارسال شده شما، پس از بررسی و تأیید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
نام شما : *
ایمیل شما :*
نظر شما :*
کد امنیتی : *
عکس خوانده نمی‌شود
برای کد جدید روی آن کلیک کنید