سه شنبه، 5 تیر 1403
پایگاه خبری میار » اجتماعی » شهری » آغاز ساماندهی محله حسن‌آباد زابل با اعتبار بیش از ۴۲ میلیارد تومان

آغاز ساماندهی محله حسن‌آباد زابل با اعتبار بیش از ۴۲ میلیارد تومان

0
54
کد خبر: 72688
مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی سیستان و بلوچستان گفت: ساماندهی، زیرسازی و آسفالت ۱۰۵ هزار مترمربع از معابر حسن‌آباد زابل با اعتبار بیش از ۴۲ میلیارد تومان آغاز شد.

به گزارش میار ؛ مصطفی بیک‌مداح اظهار کرد: مقدمات اجرای آسفالت محله حسن‌آباد در ماه‌های گذشته با اجرای ۲۵ هزار مترمربع زیر سازی آغاز شده و در این فاز، اقدامات عمرانی تکمیلی از جمله آسفالت در گستره ۵۰ هکتاری این محله پیگیری و اجرا می‌شود.

وی افزود: با وجود توفان و گرد و غبارهای چندبرابر حد بحران، اما همه تلاش‌ها بر آن است تا پایان شهریورماه، پروژه ساماندهی محله حسن‌آباد زابل خاتمه یابد.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی سیستان و بلوچستان تصریح کرد: این طرح از محل اعتبارات موضوع ماده ۱۷ قانون مدیریت بحران کشور و به‌ منظور ساماندهی به وضعیت نا بهنجار و بافت مسکونی نامناسب حاشیه شهر زابل آغاز شده است.

وی بیان کرد: نقاط هدف طرح ساماندهی شامل امیرآباد حسن‌آباد، رسالت میرحسینی، حسین‌آباد میرشاه، قاسم‌آباد، محمدآباد بنجار، سرحدی، سراوانی، بختیاری، جام‌جم و شیخ‌آباد است که از سال گذشته با زیرسازی و آسفالت امیرآباد اجرای این طرح رسما آغاز شد.

بیک‌مداح خاطرنشان کرد: شرایط قبل از اقدامات بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در این محله به‌گونه‌ای بود که برای ۲ هزار و ۵۰۰ نفر جمعیت این محله، وجود معابر خاکی و گرد و غبار معابر، رنج مضاعفی به همراه داشت و با آغاز این طرح و خدمات بنیاد مسکن انقلاب اسلامی انتظار می‌رود زمینه برای ورود دیگر خدمات شهری مناسب تسهیل و موجبات رضایتمندی ۶۵۰ خانوار ساکن این محله فراهم شود.

وی با اشاره به اهمیت طرح ساماندهی محله حسن‌آباد گفت: حجم اجرای پروژه در این محله معادل زیرسازی و آسفالت در بیش از ۱۰ روستای بزرگ است.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی سیستان و بلوچستان گفت: طبق پیش‌بینی، در مجموع در ۱۱ محله واقع در پهنه حاشیه شهر زابل به‌ تدریج تا پایان امسال، ۴۰۰ هزار مترمربع اجرای آسفالت خواهیم داشت که در این مقیاس در کشور کم‌نظیر است.

وی اظهار کرد: در حال حاضر هم‌زمان با حسن‌آباد، کار در محله رسالت نیز آغاز شده و تلاش ما در بنیاد مسکن انقلاب اسلامی بر این است تا این پروژه در زمان کوتاه‌تری تکمیل شود.

بیک مداح گفت: در روند اجرا از مصالح و نیروی کار بومی استفاده می‌شود و کار نظارت بر کیفت به‌ صورت مستمر تا پایان پروژه ادامه خواهد یافت.

وی خاطرنشان کرد: پیش‌ از این نیز محله امیرآباد در حاشیه شهر زابل به همت بنیاد مسکن انقلاب اسلامی سیستان و بلوچستان ساماندهی شده که در روند اجرایی آن ۴۲، هزار مترمربع زیرسازی و آسفالت صورت‌گرفته است.
دسته بندی: شهری / سردبیر
تبلیغ

نظر شما

  • نظرات ارسال شده شما، پس از بررسی و تأیید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
نام شما : *
ایمیل شما :*
نظر شما :*
کد امنیتی : *
عکس خوانده نمی‌شود
برای کد جدید روی آن کلیک کنید