سه شنبه، 5 تیر 1403
پایگاه خبری میار » اجتماعی » از مطالبات جدی مردم سیستان و بلوچستان حل مشکل آب است

از مطالبات جدی مردم سیستان و بلوچستان حل مشکل آب است

0
58
کد خبر: 72645
رئیس کمیسیون بهداشت و نماینده مردم زاهدان در مجلس شورای اسلامی گفت:حل مشکل کمبود آب از مطالبات جدی مردم سیستان و بلوچستان است که دولت سیزدهم در این رابطه اقدامات خوبی در دستور کار دارد.

به گزارش میار ؛ حسینعلی شهریاری روز چهارشنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه که به مناسبت روز خبرنگار برگزار شد با بیان اینکه هفدهم مردادماه یادآور حماسه‌آفرینی آنانی است که بقای حقیقت را به بهای خود ترجیح دادند، اظهار کرد: تولید و نشر اطلاعات، چراغ پر فروغی را می‌ماند که راه بالندگی و پیشرفت را برای جامعه هموار و مهیا می‌کند.

وی یکی از مطالبات جدی مردم سیستان و بلوچستان را حل مشکل کمبود آب بیان کرد و ادامه داد: با توجه‌ به مشکلات حقابه رودخانه هیرمند که مردم سیستان با مشکلات بسیاری در این زمینه دست‌وپنجه نرم می‌کنند، به طور جد این موضوع در حال پیگیری است.

نماینده مردم زاهدان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: اقداماتی از سوی دولت سیزدهم در این رابطه در دستور کار قرار دارد که موضوع حفر چاه در حرمک و انتقال آب از دریای عمان با هدف برطرف کردن این مشکل در حال انجام است.

وی با اشاره به اینکه با کمبود برخی از داروها مواجه هستیم و تمامی این مسائل را به‌صورت مستند برای رئیس‌جمهور ارسال کرده‌ایم، گفت: حدود ۱۵ هزار داروخانه در کشور وجود دارد، برخی داروها در کشور کمیاب شده و برخی داروها هم اگرچه در داروخانه یافت نمی‌شود، اما در بازار آزاد موجود است و این موضوع نشان از نظارت کم‌رنگ و احتکار دارو دارد.

شهریاری در رابطه‌ با مشکلات حوزه تأمین و کنترل قیمت دارو و تصمیمات نهایی درباره اجرای «طرح دارویار»، گفت: این مصوبه مجلس بود که قیمت دارو نسبت به شهریور ۱۴۰۰ نباید افزایش قیمت داشته باشد و مردم نباید هزینه حذف ارز ترجیحی را پرداخت کنند؛ طرح دارویار طرح خوبی است و با مدیریت درست و اقدام به‌موقع سازمان برنامه‌وبودجه می‌توان از مشکلات حوزه دارو عبور کرد.

وی در خصوص استخدام نیروهای بومی نیز بیان کرد: رئیس‌جمهور هر استانی که می‌رود دستور می‌دهد حتماً نیروهای بومی بگیرید؛ اما در سیستان و بلوچستان نسبت به سایر مناطق کشور متأسفانه این دستور تحقق پیدا نمی‌کند و نیروهای بومی جذب نمی‌شوند.
دسته بندی: اجتماعی / شهری / سردبیر
تبلیغ

نظر شما

  • نظرات ارسال شده شما، پس از بررسی و تأیید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
نام شما : *
ایمیل شما :*
نظر شما :*
کد امنیتی : *
عکس خوانده نمی‌شود
برای کد جدید روی آن کلیک کنید