دوشنبه، 14 اسفند 1402
پایگاه خبری میار » اجتماعی » شهری » اعتبارات دانشگاه علوم پزشکی زاهدان ۷۴ درصد افزایش داشته است

اعتبارات دانشگاه علوم پزشکی زاهدان ۷۴ درصد افزایش داشته است

0
40
کد خبر: 72632
رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی زاهدان گفت: اعتبارات تملک دارئی داخل استانی این دانشگاه امسال نسبت به سال قبل ۷۴ درصد رشد داشته است.

به گزارش میار ؛ حبیب غزنوی روز دوشنبه اظهار کرد: افزایش جذب اعتبارات تملک دارایی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان نویدبخش حرکت سریعتر نظام سلامت استان در مسیر تحقق عدالت در سلامت است.

وی برقراری انضباط مالی و افزایش جذب اعتبارات ملی و استانی را ۲ رویکرد مهم این دانشگاه برای کاهش فاصله شاخص های سلامت استان با متوسط کشوری برشمرد و گفت: اتخاذ این ۲ رویکرد تا کنون نتایج مثبتی را نیز به دنبال داشته است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان افزود: اعتبارات تملک دارایی ملّی این دانشگاه نیز در سال ۱۴۰۲ نسبت به سال گذشته ۱۲ درصد افزایش داشته است.

به گفته وی اعتبارات مورد نیاز برای انجام امور جاری و توسعه زیر ساخت های بهداشت و درمان باید از محل درآمدهای اختصاصی این مراکز و یا اعتبارات تملک دارایی تامین شود امّا میزان درآمدهای اختصاصی واحدهای تابعه این دانشگاه بدلیل ضعف بنیه اقتصادی مردم قابل توجه نیست و به همین دلیل در کنار اعمال صرفه جوئی در هزینه ها به دنبال افزایش جذب اعتبارات متمرکز و غیر متمرکز از خارج استان و همچنین استفاده از ظرفیت خیرین سلامت هستیم.

غزنوی انتقال واقعیت های محیطی و جلب نظر برنامه ریزان بودجه ای کشور به شرایط خاصّ سیستان و بلوچستان را از دیگر برنامه های این دانشگاه عنوان کرد و گفت: نگاه عدالت محور دولت خدمتگزار فرصت مناسبی برای رفع بسیاری از تنگناهای اعتباری واحدهای ارائه دهنده خدمات در استان سیستان و بلوچستان است.

وی تصریح کرد: امید داریم تا نتایج اقدامات و بررسی های کارشناسی که در این زمینه صورت گرفته است در سفر استانی آتی ریاست محترم جمهور به استان به صورت مصداقی و بتا جزئیات کارشناسی طرح شده و به تصویب برسد.

غزنوی بیان کرد: اعتبارات تملک دارئی استانی و ملّی که توسط دانشگاه علوم پزشکی زاهدان جذب شده است برای ساخت و تعمیر خانه های بهداشت، تعمیر و جایگزینی تجهیزات پزشکی مراکز درمانی، خرید تجهیزات پیشرفته تشخیصی و توسعه فضای پارک علم و فناوری و پژوهش های پزشکی هزینه خواهد شد.
دسته بندی: شهری / سردبیر
تبلیغ

نظر شما

  • نظرات ارسال شده شما، پس از بررسی و تأیید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
نام شما : *
ایمیل شما :*
نظر شما :*
کد امنیتی : *
عکس خوانده نمی‌شود
برای کد جدید روی آن کلیک کنید