شنبه، 2 تیر 1403
پایگاه خبری میار » اجتماعی » شهری » تامین منابع برای تکمیل طرح آبرسانی روستایی و عشایری خاش در اولویت است

تامین منابع برای تکمیل طرح آبرسانی روستایی و عشایری خاش در اولویت است

0
27
کد خبر: 72435
بخشدار مرکزی خاش سیستان و بلوچستان گفت: با توجه به اینکه در فصل گرم سال قرار داریم و نیاز به آب تشدید شده، مسوولان در مبحث تامین آب اولویت‌هایی را در نظر گرفته‌اند که به تدریج در حال اجرا هستند.

به گزارش میار ؛ عیدمحمد قلندرزهی ظهر روز یکشنبه در حاشیه بازدید مشترک خود با مدیر آب و فاضلاب خاش از پروژه شاخص انتقال آب کارواندر به خاش و حفر چاه و احداث مخزن ذخیره آب تلگزی و چاه آب آشامیدنی مردم روستای شوگه اظهارکرد: از محل اعتبارات حوزه آب و مصوبات کمیته برنامه ریزی برای رفع مشکلات تامین آب آشامیدنی مردم برنامه ریزی و تدبیر می شود.

وی افزود: هم اکنون بسیاری از مردم مناطق روستایی در حوزه آب دچار مشکلاتی هستند که با همکاری ادارات آب و فاضلاب و عشایری و مشارکت سپاه و خیران و ارتش پروژه‌های مهمی در حال کار هستند.

بخشدار مرکزی خاش گفت: با انجام اقدامات ضربتی و با حمایت های ویژه دولت و مشارکت خیران تأمین آب آشامیدنی مردم ساکن در برخی نقاط روستایی و عشایری این بخش به پایداری می رسد.

وی افزود: با اجرای خط انتقال آب از چهزار به اسماعیل آباد و اکبر آباد و عباس آباد اقدامات مثبتی صورت گرفته که امیدواریم شاهد پایداری آب در این مناطق باشیم.

قلندرزهی با قدردانی از حمایت‌های ویژه‌ استاندار سیستان و بلوچستان و فرماندار خاش در حوزه تامین آب آشامیدنی مردم خاش و مناطق روستایی و عشایری این شهرستان، بیان کرد: هم اکنون کار انتقال آب از طریق کارواندر به خاش با شتاب خوبی در حال انجام بوده که امیدواریم با تزریق اعتبار لازم شاهد سرعت بخشیدن در اجرای این پروژه باشیم.

وی ادامه داد: از محل جذب خیران آب شبکه لوله گذاری در برهان آباد و الله آباد انجام و با مشارکت قرارگاه محرومیت زدایی ارتش ۱۴ کیلومتر خط انتقال و لوله گذاری در حال انجام است.

بخشدار مرکزی خاش اظهارکرد: از محل اعتبارات کمیته برنامه ریزی شهرستان نیز آبرسانی در کولکوه و دروک سنگان و مخزن پیگل دارای اعتبار شده‌اند و کار ساخت مخزن و انتقال آب از نورآباد به چاه سالار و روستاهای منشعبه در دستور کار قرار دارد.

وی گفت: مجتمع آبرسانی دشت آبخوان نیز ۱۰ میلیارد تومان اعتبار دارد و جانمایی حفر ۲ حلقه چاه در مسیرهای آن انجام شده و در مجتمع شهید خیابانیان آبرسانی به ۱۰۵ روستا توسط قرارگاه امام حسن مجتبی علیه السلام سپاه در دستور کار قرار دارد که ۶ روستا در مدار قرار می‌گیرند و نیز ترمیم خط انتقال آب در بخش‌هایی از این مجتمع طی امسال و سال آینده مورد توجه قرار دارد.

قلندرزهی بیان کرد: توسعه شبکه آب شهری اسماعیل آباد و اجرای شبکه از محل اعتبارات روستاهای فاقد دهیاری در تلگزی و موزن در دستورکار بوده و حفر چاه در کهن نوک کارواندر و شهرک درودی سنگان و نیز با همکاری اداره عشایری احداث منبع آب و اجرای خط انتقال آب در برخی مناطق عشایری حاشیه سنگان و این بخش در دستور کار است.
دسته بندی: شهری / سردبیر
تبلیغ

نظر شما

  • نظرات ارسال شده شما، پس از بررسی و تأیید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
نام شما : *
ایمیل شما :*
نظر شما :*
کد امنیتی : *
عکس خوانده نمی‌شود
برای کد جدید روی آن کلیک کنید